Свалявська Районна Державна Адміністрація
Закарпатська область, Свалявський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Магічна „Лужанська-7”

Дата: 01.11.2012 12:54
Кількість переглядів: 54

В кожній пляшці цієї мінеральної води – крапля таємничості й легендарного ореолу давнини.

Літо в розпалі. Спека – в офісі, на полі, в квартирі. Мандри – потягом, пішки, автостопом. Відпочинок – в лісі, на морі, на дачі. Що б ми не робили, куди б не вели літні дороги, повсюдно злободенною для кожного з нас залишається потреба подбати про те, що ж слід пити, аби поновити запаси води, з якої, як відомо, складається кожен живий організм, без якої в жодну з пір року людина не обходиться. Тим паче, якщо йдеться про гарячий сезон і про те, як мати протягом нього щонайкраще самопочуття.

Нині хотілось би замовити добре слово про «Лужанську». Саме про ту мінеральну воду, яка з полиць малих крамниць та супермаркетів доходить до споживача як «Лужанська-7» з логотипом ТОВ «Маргіт». Це направду магічна мінералка, воістину жива вода. І в кожній її пляшці присутня крапля таємничості та легендарного ореолу, що супроводжує це природне багатство з сивої-сивої давнини.

Трохи з історії «Лужанської».

З 1840 року граф Шенборн почав здавати джерела мінеральної води, які йому належали, в оренду. Двома роками пізніше в Будапешті воду Лугів визнано однією з найліпших у Європі, її характеризовано як «королеву сечогінних мінеральних вод і таку, що розчиняє сечові солі», почато експорт напою до Відня та Парижу. У 1855 році вода здобула золотий диплом на виставці європейських вод у Франції.

Високо оцінено її і на виставці у Відні. На той час її експорт уже сягав одного мільйона пляшок. Напій розливали в скляні пляшки місткістю 0,5 та 0,75 літра, а також у фігурні пляшки «бордо». В ящиках по 40 або 50 пляшок воду відправляли на залізничну станцію, де приймали також і порожні пляшки як зворотну тару.

Мінеральна вода, що нині відома як «Лужанська», вийшла на європейський ринок вже у промислових обсягах з 1878 року. Саме тоді з джерел «Марґіт», «Лугі-Ержибет» та «Паннонія-Жофія», що знаходилися поряд з селом Голубиним, почали розливати в пляшки цілющий і навдивовижу смачний напій, який найменували «Угорською зельтерською водою».

1885 року в Будапешті діяла виставка народного господарства. Домінія Шенборна на ній була представлена цілим павільйоном, а каталог-путівник по графському маєтку оформився у чималеньку книгу. На цій виставці Свалявщина була представлена державним орендним підприємством, створеним спеціально для розливу вод, які належали тодішньому власникові домінії Фрідріху Карлу Шенборну.

До слова, місцеве населення значно раніше – чи не з часів язичництва – випробувало на собі оздоровлюючий ефект занурення в цілющі води квасів-буркутів. Побутує і донині бувальщина, в якій розповідається, що біля одного з джерел «Лужанської» на гілки кущів і дерев зцілені мінеральною водою горяни зав’язували кольорові стрічечки. Тож уявіть долину річки Пиня, яка у вересні-жовтні, під кінець купального сезону, «розквітала» різнобарвним маєвом! Оце і був показник ефективності оздоровлення мінеральною водою «Лужанська», що прийшла до нас із легенд живою водою.

Історія свідчить про те, що мінеральна вода, різновиди якої в наш час поіменовані спільною назвою «Лужанська», завжди була в особливій пошані у людей. Так само, як нині користується незмінним попитом продукція ТОВ «Маргіт», що діє на території санаторію «Квітка полонини».Фактично це єдине підприємство не тільки у Свалявському районі, а, зрозуміло, й в Україні, що безпосередньо зі свердловини розливає в в пластикові та скляні пляшки всесвітньовідому воду. А це, в свою чергу, забезпечує гарантовану якість   «Лужанської», сталий склад мікроелементів у ній, а отже, й максимальний лікувальний та оздоровлюючий ефект від її вживання.

«Лужанська» наших часів практично нічим не відрізняється від тієї мінеральної води, про яку йдеться в багатьох історичних джерелах, хімічний склад якої досліджувався понад півтора століття тому тодішніми світилами медицини з Угорської Академії наук.
Вода – цілющий засіб з прадавніх часів. Стародавній грецький філософ Піндар майже дві з половиною тисячі років тому стверджував: «Вода – найкращі ліки». А й справді, адже, й у ті давні часи люди також хворіли і лікувалися – здебільшого природними засобами, серед яких особливе місце посідала вода.

Доведено, що організм новонародженого містить 77 відсотків води, дорослого чоловіка – 60%, жінки – 50 відсотків. Вода в людському тілі знаходиться повсюдно: в клітинах і міжклітинному просторі, в сполучних тканинах і крові, в кістках і волоссі. Здоров’я кожного з нас найбільшою мірою залежить від того, чи достатньо в нашому організмі води і чи правильно вона у ньому розподілена.

Спеціалісти розрізняють три види порушень водного балансу в організмі: надлишок води в тканинах (про це свідчать будь-які набряки – під очима, на ногах, руках, і навіть обвислий хляпкий живіт може бути доказом не ожиріння, а саме надлишку води в черевній порожнині та сполучних тканинах); дефіцит води (симптомами є суха шкіра, слабкі м’язи, хронічна втома, а іноді навіть важка депресія); неправильний розподіл води в організмі, або ж порушення водного балансу між клітинами та міжклітинним простором (причиною цього є, як правило, споживання занадто солоної їжі).

Безперечно, вода буває різною і не будь-яка є корисною для організму. Йдеться не тільки про забруднену шкідливими мікрооганізмами чи хімічними речовинами. Навіть споживання дистильованої води не справляє позитивного ефекту на здоров’я, така вода здатна вимивати з організму життєво необхідні мікроелементи. Здорова ж вода   (як і всяка інша рідина) – це вода, насичена біологічно активними компонентами, мінералами та мікроелементами. Саме такою є мінеральна вода «Лужанська». Її можна споживати майже без обмежень здоровим і хворим, дорослим і дітям. «Лужанська» корисна тим, що склад мінеральних солей у ній є близьким до фізіологічного. Надмір мінералів у воді, особливо, натрію, як правило, шкодить людям, які страждають на гіпертонію, серцево-судинні хвороби, мають схильність до утворення каменів у нирках, жовчному та сечовому міхурах. «Лужанська» ж, навпаки, здатна відігравати роль «розчинника» в людському організмі, а отже, й сприяти виведенню зайвини солей з органів та тканин, не порушуючи при цьому водно-сольового балансу.

Як пояснюють закарпатські курортологи, дія цілющих іонів в «Лужанській» багатократно потужніша, аніж у мінеральних водах з вищою мінералізацією. Чим же цінні іони? Виявляється, наявність іонів у воді дозволяє людському організмові позбавлятися від зашлакованості, надзвичайно шкідливого закислення. Іони олужнюють внутрішнє середовище організму, позбавляють його від так званих вільних радикалів, які є причиною старіння та виникнення багатьох небезпечних для життя хвороб.

Природні іони «Лужанської» легко засвоюються організмом. Якщо схематично пояснити, як це відбувається, то слід уявити, що вода складається не просто з молекул H2O, а з їх з’єднань, які називаються кластерами. Так от, якщо в звичайній, неіонізованій воді кластери – це сполучення «склеєних» докупи 8-12 молекул, то в іонізованій – з шести. Ясна річ, що така водна «конструкція» має кращу проникність на внутріклітинному рівні.
Немає в «Лужанській» і надміру бору, що, за певних умов, шкідливий своєю здатністю накопичуватися в організмі. Отож, за всіма показниками, для «Лужанської» не існує жодних обмежень щодо споживання її повсякдень як столового прохолоджувального напою.

Варто назвати й ті захворювання та розлади, при яких «Лужанська-7» найбільш помічна. Передовсім, її корисно пити людям, які мають проблеми з травленням. Шлунок, кишківник, печінка, підшлункова залоза будуть Вам вдячні за цей напій. Вона корисна й тим, хто схильний до серцевих недугів, хто прагне всякчасно здійснювати профілактику цукрового діабету, хто бажає позбутися бронхіту, хто використовує її як додатковий засіб у лікуванні розладів сечо-видільної системи. Зрештою, ніяка інша мінеральна вода так ефективно не позбавить від похмільного синдрому чи симптомів нетравлення після щедрої гостини, як «Лужанська-7».

ТОВ «Маргіт» функціонує понад десятиріччя з часу заснування. З кожним роком підприємство нарощує темпи виробництва, регулярно виплачує заробітну плату, податки. До речі, «Маргіт» з-поміж усіх інших підприємств з розливу мінводи чи не найбільше переказує податку з однієї пляшки води. Тобто вода з надр служить не тільки зціленню людей, вона оздоровлює й економіку Свалявщини, а в підсумку й держави. Завод ефективно використовує свердловину по дебіту, видобуваючи і розливаючи всю дозволену за ліцензією воду. При цьому в ТОВ «Маргіт» суворо дотримуються технологічної схеми експлуатації, якою передбачено збереження дебіту. Воду тут не дозволяють собі перекачувати навіть у пік її продажу, бо зацікавлені у збереженні родовища передусім. Наприклад, технологічна схема передбачає рівномірний відбір води упродовж доби. У зв’язку з цим «Маргіт» працює цілодобово. Щоденний дозволений дебіт могли б розлити за одну зміну. Але не стоять перед додатковими затратами, працюють у три зміни винятково через те, аби йшла рівномірна відкачка мінералки протягом доби, аби не змінювався ні на йоту її хімічний склад, аби кожна пляшка, яка дійде до покупця, була ексклюзивної і тільки найвищої якості.

Протягом останніх років продукція ТОВ «Маргіт» здобула міжнародне визнання та нагороджена багатьма дипломами та призами. До прикладу, цьогоріч високий рейтинг ТОВ «Маргіт» відзначила європейська бізнес-асамблея, яка оголосила підприємство лауреатом в номінації «Краще підприємство Європи». Це вже друга нагорода з Оксфорда. Першу завод отримав ще в 2003 році, тоді – за випуск конкурентоспроможної продукції високої якості. Підприємству було вручено диплом лауреата в номінації «Європейська якість». ТОВ «Маргіт» майже щороку є переможцем різноманітних конкурсів, в тому числі – всеукраїнського конкурсу якості продукції   «100 кращих товарів України». Тож «Лужанську-7» знають не лише в Україні. Користується попитом цілюща вода й у США, Молдові, Росії та інших країнах світу.

У наш час гонитви за надприбутками на ринку з’являється чимало недобросовісних конкурентів, які спекулюють на відомих торгових марках, фальсифікують їх.   Однак ТОВ «Маргіт» всякчас дбає про власний імідж добропорядного виробника, вкладаючи значні кошти в засоби захисту своєї продукції. Це й оригінальна форма пляшки, її колір, рельєфні написи на ній, дорога поліграфія етикетки, а також корок з викарбуваним логотипом та інші недешеві «хитрощі».

І насамкінець хочеться повідомити про ще одну приємну новину: ТОВ «Маргіт» розливає воду і в скляну тару. Якщо досі тут розливали мінводу у 1,5- та 0,5-літрові ПЕТ-пляшки, то зараз й у скляні 0,5-літрові. Безумовно, цим самим підприємство виконало ще один крок до тих вимог, які ставляться перед виробниками харчової продукції та напоїв у Європі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь