Свалявська Районна Державна Адміністрація
Закарпатська область, Свалявський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Курортна Свалявщина має потужно себе рекламувати

Дата: 01.07.2012 13:01
Кількість переглядів: 48

Таке рішення ухвалили керівники та власники готелів, оздоровниць та туристичних баз на нарадах, які ініціювала райдержадміністрація

Шляхи реалізації рекреаційно-туристичного потенціалу Свалявщини були проаналізовані на кількох нарадах, що відбулися з ініціативи керівників райдержадміністрації. На першу робочу нараду запросили керуючих і директорів оздоровниць та готелів, а також очільників двох сільських рад, де сконцентрована найбільша кількість подібних закладів – Полянського сільського голову Івана Дрогобецького та Солочинського – Магдалину Туряницю. У роботі наради при голові РДА взяли участь перший заступник голови районної держадміністрації Юрій Кошеля, заступники – Едіта Грабар та Михайло Таліян.
Голова райдержадміністрації Георгій Уліганинець, який вів нараду, запропонував запрошеним топ-менеджерам рекреаційно-туристичних закладів внести пропозиції щодо конкретних завдань на найближчу перспективу, які дозволили б нашому району інтенсивніше розвивати туристичну галузь. Директор готелю «Квеле-Поляна» Владислав Безик та Полянський сільський голова Іван Дрогобецький привернули увагу присутніх до проблеми невисокої популярності Свалявщини як курортного краю і відзначили, що потрібно попрацювати всім власникам готелів й оздоровниць спільно з районною виконавчою владою над тим, аби в кожному регіоні України слово «Свалявщина» перш за все асоціювалася з бальнеологією. Про те, що наш район відомий незначній кількості потенційних відпочиваючих у столиці, розповів керуючий готелем «Вілла Квітка» Андрій Полін. За його словами, кияни не проти відпочити на заході України, проте Закарпаття для них – загадка через брак реклами й цілеспрямованого інформування про рекреаційні потужності нашого краю.

Владислав Безик зазначив, що необхідно відійти від практики, коли кожен готель чи санаторій рекламується окремо, оскільки ефект від такої локальної реклами вкрай низький, а натомість розробити план піар-кампанії, покликаної привернути увагу до курорту Поляна, оскільки назва «Поляна» вже відома частині українців завдяки місцевим брендам мінеральних вод «Поляна квасова» та «Поляна купіль». Полянський сільський голова наголосив, що справа тут не в місцевому патріотизму – назву бренду треба обирати максимально «розкручену», ту, яка вже є на слуху. А курорт Поляна – запевнив І. І. Дрогобецький – включатиме в себе й місто й села Свалявщини.

Владислав Безик звернувся до керівництва райдержадміністрації з пропозицією виділити в бюджеті району кошти на реалізацію Програми з розвитку туризму і курортів у Свалявському районі на 2011-2015 роки.  

Керівники виконавчої влади району підтримали цю ініціативу.

Топ-менеджери рекреаційно-туристичних закладів внесли конкретні пропозиції до згаданої вище програми. Зокрема, відзначали, що потрібно швидкими темпами розвивати інфраструктуру, особливо важливо забезпечити якісний ремонт доріг; готувати в освітніх закладах району висококваліфіковані кадри (офіціантів, адміністраторів) для готелів, баз відпочинку та оздоровниць, бо професійні якості цих фахівці наразі далекі від потрібного рівня, розробити привабливі туристичні маршрути Свалявщиною. Це не повний перелік всіх порушених на першій робочій нараді проблем. Та головний висновок, з яким погодилися всі присутні, – необхідність створення громадської організації, котра опікувалася би просуванням Свалявщини на туристичному ринку України. Задля цього – як ухвалили учасники наради – необхідно створити ініціативну групу, яка провела б підготовчу роботу для створення такого громадського об’єднання. Одразу ж сформували персональний склад ініціативної групи.    

Ініціативна група на своєму першому засіданні визначалася з відповідями на питання, які неминуче виникнуть у потенційних членів громадської організації (її попередньо   вирішили назвати Асоціацією власників готелів та оздоровниць Свалявщини). Зокрема, зійшлися на тому, що до складу цього громадського формування можуть входити суб’єкти підприємництва (і юридичні, і фізичні особи, які працюють у сфері рекреації та туризму), а також, що керувати діяльністю майбутньої Асоціації доцільно правлінню, яке й візьме на себе розробку стратегії і тактики просування бренду «Курорт Поляна». До слова, директор готелю «Квеле-Поляна» Владислав Безик та Полянський сільський голова Іван Дрогобецький поділилися з присутніми досвідом роботи щодо інформаційної підтримки такого проекту. Свого часу вони звернулися до фахівців із маркетингу та реклами, які розробили відповідну програму, однак її реалізація наразі потребує як корекції з боку власників готелів та оздоровниць, так і їхньої участі в співфінансуванні.

Оскільки ініціативна група плідно попрацювала і виробила конкретні пропозиції, ухвалили рішення провести збори власників та керівників готелів, туристичних баз та оздоровниць у сесійній залі адмінбудинку районної ради та райдержадміністрації. Такі збори відбулися 17 лютого. На збори ініціативна група запросила голову райдержадміністрації Георгія Уліганинця, голову районної ради Івана Гартавела, заступників голови РДА Едіту Грабар та Михайла Таліяна,   працівників відділу культури і туризму Свалявської РДА. Більша частина керівників суб’єктів підприємництва, що працюють у туристичній сфері, взяла участь у роботі зборів.

Керуючий готелем «Вілла Квітка» Андрій Полін презентував присутнім добірку слайдів, які відображають стан справ із інформацією про Поляну в порівнянні з іншими відомими західноукраїнськими курортами. Дослідження фахівців довели, що рекламування курортної зони Свалявщини наразі є недостатнім і цій роботі треба буде приділяти максимум уваги, якщо присутні визнають за доцільне створювати громадську організацію, яка займалася би просуванням бренду «Курорт Поляна». Власне кажучи, головна мета цього зібрання – всебічно проінформувати потенційних членів такого громадського формування. На цьому акцентував увагу присутніх у своєму виступі Полянський сільський голова Іван Дрогобецький (детальніше про завдання об’єднання громадян, яке мають намір створити керівники суб’єктів господарювання, що працюють у рекреаційно-туристичній галузі, читайте в коментарях, які по завершенні зборів окремі їхні учасники дали «Вістям Свалявщини». – Н. Б.).

Едіта Грабар зазначила, що Свалявщина має не тільки гідно конкурувати з відомими бальнеологічними курортами, а й скористатися своїми перевагами: вигідним географічним положенням поблизу кордонів країн ЄС, самобутніми культурою та кухнею, що увібрали в себе традиції різних народів, котрі віддавна населяють Закарпаття, креативним підходом до проведення масових культурних заходів тощо. Головний лікар санаторію «Сонячне Закарпаття», депутат облради Іван Немеш переконував колег, що майже всі готелі та оздоровниці мають свої сайти в Інтернеті, однак для залучення нових відпочиваючих варто провести потужну піар-кампанію, об’єднавши зусилля та ресурси, бо коли людина знаходить посилання в Інтернеті на конкретний заклад, то вона, як правило, не має уявлення, що за місцевість довкола, яка інфраструктура, які розваги тут є – і в результаті не наважується приїхати в незнайомий куточок України, а обирає ті курорти, що краще розповідають про себе широкому загалу.

Ось що розповіли «Вістям Свалявщини» учасники зборів, яку відбулися 17 лютого в райдержадміністрації.

Полянський сільський голова Іван Дрогобецький:

– Після проведення кількох нарад у районній державній адміністрації, на яких йшлося про   необхідність створення громадської організації найближчим часом, ця ідея дивним чином і до того ж дуже оперативно обросла неймовірними чутками. Вже встигли вигадати, що я особисто зацікавлений в цьому проекті, і що встановлено «таксу», яку мають сплачувати члени цього ще не створеного громадського об’єднання. Тому на зборах я чимало часу відвів для того, аби пояснити: в створенні цієї громадської організації зацікавлений весь район, адже збільшаться відрахування до бюджету від діяльності туристичних та рекреаційних закладів. А найбільше мають бути зацікавлені власники готелів, баз відпочинку, санаторіїв, бо вони розширять контингент відпочиваючих. Я пояснив присутнім, що правила функціонування громадської організації – у разі її створення – будуть визначати члени цього громадського формування. У тому числі винятково вони й вирішуватимуть, яким повинен бути членський внесок кожного суб’єкта господарювання, що увійде до складу Асоціації. Проект статуту ініціативна група довела до відома власників та керівників рекреаційно-туристичних закладів району з тим, аби вони визначилися, чи мають намір вступати до цієї громадської організації. Хотів би відзначити, що ядро організаторів, які на всі сто відсотків переконані в необхідності подібного громадського формування, вже склалося, тож Асоціація обов’язково буде створена. Інше питання, наскільки вона буде представницькою, а отже, й ефективною у своїй діяльності. Сподіваюся, що переважна більшість власників готелів та оздоровниць ввійдуть до її складу. Варто зауважити: перед громадською організацією відкриються нові перспективи, яких жоден господарюючий суб’єкт у сфері туризму окремо не матиме. До прикладу, з’явиться можливість залучати кошти міжнародних фінансових організацій, які здійснюють фінансову підтримку різноманітних програм.

Заступник голови районної держадміністрації Едіта Грабар:

– Свалявщина володіє неоціненним багатством: цілющими мінеральними водами, мальовничими краєвидами, у нас загалом добра екологія. Тому жителі району мають використовувати ці потужні рекреаційні ресурси для своєї користі. Розуміння цього вже є. Коли у лютому я знайомилася з роботою готелів та оздоровниць, що діють у районі, була вражена високим рівнем послуг, комфортабельністю номерів та ресторанів, наявністю басейнів та лазень чи не в кожному закладі. Прикро, що незначна частина жителів України знає про рекреаційні можливості Свалявщини. Хоча треба віддати належне топ-менеджерам готелів та оздоровниць: вони докладають чималих зусиль, аби привернути увагу потенційних відпочиваючих до свого закладу. Вочевидь, потрібно виходити на новий рівень популяризації Свалявщини як курортного краю. Тому ініціативу керівників ряду рекреаційно-туристичних закладів щодо створення Асоціації, яка об’єднала би суб’єктів господарювання, що працюють в сфері туризму та рекреації, можна тільки вітати. Зі свого боку районна виконавча влада вживатиме всіх заходів з тим, аби урізноманітнити культурне життя району: впродовж курортного сезону плануємо провести низку нових оригінальних розважальних заходів і сподіваємося на підтримку сільських рад, які теж мають бути зацікавлені у відвідинах туристами населених пунктів району. Гадаю, кожна сільська громада має можливість продемонструвати відпочиваючим якусь родзинку свого населеного пункту. А виконавча влада буде працювати ще й над вирішенням питань поліпшення інфраструктури.

Головний лікар санаторію «Сонячне Закарпаття» Іван Немеш:

Хотів би зазначити: створення Асоціації власників готелів та оздоровниць Свалявщини вигідне насамперед невеликим готелям, бо майже все фінансове навантаження нестимуть заклади з великою кількістю номерів. Сподіваюся, що власники згаданих вище готелів не знехтують такими перевагами і відразу ввійдуть до складу Асоціації. Якщо всі ми, хто працює в рекреаційно-туристичній галузі на Свалявщині, не почнемо в найближчі місяці потужно себе піарити, то вже цього року будемо мати проблеми з наповнюваністю закладів. Треба нарешті усвідомити: маємо серйозних конкурентів – курорти Львівщини та Івано-Франківщини давно вже фінансують масштабні рекламна кампанії, спрямовані на залучення нових відпочиваючих, а ми все сподіваємося: хто бодай раз відпочив у нас – приїде знову. Але з такою психологією ми ще довго будемо вдовольнятися званням курорту місцевого значення, про який, крім Закарпаття, за великим рахунком, мало хто знає. Час виходити на всеукраїнський рівень. Для цього у нас є всі передумови. Потрібні лише ініціативність, цілеспрямована робота і креатив.

 Наталія БУНДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь