Свалявська Районна Державна Адміністрація
Закарпатська область, Свалявський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПРОТОКОЛ № 2 позапланового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Дата: 27.03.2020 11:23
Кількість переглядів: 140

 

 

https://rada.info/upload/users_files/04053826/23f9c44089149f6e3f38f01b9aec9088.doc

 

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки

та надзвичайних ситуацій

 

    ПРОТОКОЛ № 2

позапланового засідання комісії

26 березня 2020 року                                                                            м. Свалява

 

Головував                        –       голова комісії, голова районної державної адміністрації

                                              Р.В. Тарабій

 

Присутні члени комісії   - 15 членів комісії (за окремим списком)

               Запрошені :               Тарасов А.В., Русин С.О.

 

Порядок денний:

 

 

І. Про ситуацію, що склалася на території району у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19)

(Тарабій Р.В., Русин І.І., Габрон А.А,, Суран О.О., Токарський І.І., )

 

На сьогодні в Україні зафіксовано 113 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

 

Враховуючи значне поширення у світі та Україні випадків захворювання на COVID-19, високий рівень транскордонної міграції населення України, на виконання завдань, визначених Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 „Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року „Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 „Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену  COVID-19, заслухавши інформацію доповідачів з питання порядку денного, з урахуванням обговорення, комісія вирішила:

1. Інформацію виступаючих з питання порядку денного взяти до уваги.

2. Керуючись рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року № 2, протоколом експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайної ситуації Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 12 березня 2020 року №104/02-20, якими ситуацію, яка склалася із загрозою поширення на території України гострореспіраторної інфекції, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV (COVID-19) визначено медико-біологічною надзвичайною ситуацією природного характеру державного рівня (код 20711 НС, пов'язана з екзотичним та особливо небезпечним інфекційним захворюванням людей (окремі випадки)) та враховуючи відповідні рішення Уряду та протокол №3 позапланового засідання регіональної комісії Закарпатської обласної державної адміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 26.03.2020 р.,  із цього питання, ввести на території району режим надзвичайної ситуації.

3. Звернутися до керівництва районної державної адміністрації з пропозицією щодо переведення органів управління і сил цивільного захисту району до функціонування у режимі надзвичайної ситуації.

4. Продовжити до 24 квітня всі карантинні обмеження, прийняті комісією із терміном до 3 квітня 2020 року, за винятком роботи спеціалізованих магазинів (відділень, торгових точок) із торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами і агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, виключно засобами зв'язку, за умови одночасного перебування у приміщенні відвідувачів (споживачів) із розрахунку один відвідувач на 10 м2 площі торгівельного (операційного) залу, дотримання ними дистанції між ними не менш як 1,5 метра із встановленням спеціальних позначок, забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту та також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

5. Починаючи із 00.00 год. 27 березня 2020 року до 24 квітня 2020 року ввести на території району наступні обмежувальні заходи:

Зупинити роботу всіх ринків;

призупинити роботу відділень для приготування та прийому їжі, кави, інших напоїв, розміщених на АЗС;

6. Свалявському відділенню поліції Мукачівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Закарпатській області, комунальному некомерційному підприємству “Центр первинної медико-санітарної допомоги”:

6.1. Забезпечити направлення на обстеження осіб з підозрою на гострі респіраторні захворювання.

7. Головам: міськвиконкому; об’єднаних територіальних громад; органів місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ, організацій всіх рівнів:

7.1. Прийняти, за окремим розпорядженням голови районної державної адміністрації, відповідні рішення щодо переведення органів управління та сил цивільного захисту до функціонування у режимі надзвичайної ситуації.

Термін: невідкладно, після видання розпорядження

8. Комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги» та комунальному некомерційному підприємству «Свалявська районна лікарня» спільно з органами місцевого самоврядування, об’єднаними територіальними громадами:

8.1. Ввести в дію плани реагування на медико-біологічні надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків.

8.2. Забезпечити:

проведення верифікації спроможності надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 всіма закладами охорони здоров’я відповідно до схем їх перспективного перепрофілювання у разі масового надходження хворих на COVID-19. Перелік зазначених закладів охорони здоров’я подати на затвердження регіональній комісії;

переведення усіх закладів охорони здоров’я на суворий протиепідемічний режим, створення мобільних медичних бригад у складі лікаря-інфекціоніста КНП «Свалявська районна лікарня», сімейного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» та чергового водія КНП «Свалявська районна лікарня» з метою активного виявлення і надання допомоги хворим на COVID-19. Визначення та організацію окремого місця зберігання засобів захисту для таких бригад.

 Визначення ізоляторів для госпіталізації контактних осіб з метою їх обстеження та здійснення медичного нагляду за ними.

8.3. Спільно визначити та надати на затвердження регіональної комісії перелік об’єктів (заклади освіти, санаторії, палаци культури та спорту, тощо) які можливо буде додатково переобладнати у лікувальні заклади для стаціонарного лікування хворих на COVID-19 на випадок перевантаження закладів охорони здоров’я.

Термін: невідкладно

9. Структурним підрозділам райдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, відповідно до компетенції, міськвиконкому спільно з органами місцевого самоврядування, об’єднаним територіальним громадам:

9.1. Невідкладно забезпечити оперативне інформування підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та підпорядкування про введення режиму „Надзвичайна ситуація”.

9.2. Попередити керівників підприємств, установ, закладів та організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб'єктів підприємницької діяльності про персональну відповідальність за невиконання цього рішення згідно з чинним законодавством України.

Термін: невідкладно

10. Структурним підрозділам райдержадміністрації, районному відділенню „Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України”, Свалявському районному відділенню Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, міськвиконкому, об’єднаним територіальним громадам та органам місцевого самоврядування:

10.1. Посилити проведення серед населення області інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо необхідності дотримання санітарно-гігієнічних вимог з метою зниження ймовірності поширення COVID-19 та правил (порядку) поведінки при загрозі, виникненні, зараженні COVID-19.

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

11. Районному відділенню ДСНС України в Закарпатській області, Свалявському відділенню поліції Мукачівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Закарпатській області:

11.1. Забезпечити доведення до населення області інформації про необхідність дотримання карантинних обмежень із використанням гучномовців розміщених на службовому автотранспорті.

 

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

12. Головам: міськвиконкому; об’єднаних територіальних громад; органів місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ, організацій всіх рівнів:

12.1. Зобов’язати проведення дезінфекції службових приміщень, територій вулиць, всіх закладів що продовжують роботу(з фіксацією в журналі)  у період дії карантинних обмежень, зупинок громадського транспорту в ранкові та вечірні години (у разі його функціонування), дезінфікуючими засобами, що дозволені для цих цілей, в межах їх компетенції.

 

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

12.2. В разі необхідності залучати:

для тимчасового використання транспортні засоби, будівлі, споруди, обладнання, інше майно підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, необхідне для здійснення профілактичних і протиепідемічних заходів, із наступним повним відшкодуванням у встановленому законом порядку його вартості або витрат, пов'язаних з його використанням;

сили і засоби підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності  до виконання заходів з локалізації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації пов’язаної із загрозою поширення гострої респіраторної хвороби на території України, спричиненої коронавірусом COVID-19.

 

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

13. Свалявському відділенню поліції Мукачівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Закарпатській області, Районному відділенню ДСНС України в Закарпатській області, районному відділенню „Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України”, Свалявському районному відділенню Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області спільно з райдержадміністрацією, міськвиконкомом, об’єднаними територіальними громадами, органами місцевого самоврядування:

13.1. Продовжити здійснення заходів щодо контролю за дотриманням особами, які підписали зобов’язання про самоізоляцію при перетині державного кордону та суб’єктами господарювання карантинних обмежень.

13.2 Вжити відповідних заходів щодо максимального обмеження пересування громадян як пішки, так і власним автотранспортом всередині населених пунктів (крім медичних, продуктових, соціальних та життєвоважливих мереж);

13.3. Запровадити спільні  мобільні групи в містах та інших населених пунктах, особливо поблизу небезпечних в епідвідношенні об’єктах;

 

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

 

 

14. Міськвиконкому, об’єднаними територіальними громадами та органами місцевого самоврядування:

14.1. Вжити заходів щодо здійснення щоденного спостереження цін та наявності в закладах торгівлі області соціально значущих товарів, з подальшим інформуванням про результати моніторингу облдержадміністрації, а у разі ускладнення ситуації з наявності товарів Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади.

 

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

15. Структурним підрозділам райдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, міськвиконкому спільно з органами місцевого самоврядування, об’єднаним територіальним громадам:

15.1. Забезпечити доведення завдань, визначених цим рішенням до підприємств, установ, закладів та організацій області незалежно від форм власності та підпорядкування.

Термін: невідкладно

16. Структурним підрозділам райдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, відповідно до компетенції, міськвиконкому спільно з органами місцевого самоврядування, об’єднаним територіальним громадам, керівникам підприємств, установ, закладів та організацій всіх форм власності:

16.1. Забезпечити виконання в повному обсязі завдань визначених цим рішенням.

Термін: згідно визначених термінів

 

 

17. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Свалявської районної державної адміністрації Закарпатської області (Іван РУСИН), Свалявське відділення поліції Мукачівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Закарпатській області (Едуард ТОРОНІЙ).

 

 

 

Голова

державної адміністрації,

голова комісії ТЕБ та НС                                                                        Р. Тарабій                          

 

                                            

Секретар комісії                                                                                        О. Соломко

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь